UROCZYSTOŚĆ
NAJŚWIĘTSZEJ TÓCY

4 czerwca  2023 r.

.

1. Miesięczne sprawozdanie finansowo-remontowe:
Fundusze z przeniesienia: + 59.300 zł
Taca remontowo-grzewcza – maj 2023: + 6.500 zł
Pozostałe ofiary na kościół: + 400 zł
Koszty kościelne – maj 2023: – 1.400 zł
Na inwestycje remontowe pozostaje: 64.800 zł
Rodzice dzieci komunijnych ofiarowali do naszej świątyni nowy chodnik dywanowy. Otrzymaliśmy pozytywną ocenę konserwatora diecezjalnego wykonanych prac konserwatorskich. Są także wytyczne do dalszych działań w prezbiterium. Niedługo, zgodnie z decyzją księdza arcybiskupa, zostanie powieszony krzyż nad ołtarzem. Nadal czekamy na rachunek za zużycie prądu w naszym kościele – czyli również za ogrzewanie (ponad pół roku). Dziękujemy wszystkim wspierającym parafię!

2. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Pierwsza niedziela czerwca to także Święto Dziękczynienia. W całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Można wesprzeć to dzieło w przedsionku kościoła.

3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiącaNiedziela Adoracyjna.
Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy – pomiędzy Mszami przedpołudniowymi.
Wieczór Uwielbienia (nabożeństwo adoracyjne) – o godz. 18.30.

4. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe – codziennie – o godz. 17.00.

5. W poniedziałek (5 VI) wspomnienie świętego Bonifacego – biskupa i męczennika.

6. W środę (7 VI) o godz. 17.00 – w sanktuarium Krzyża Świętego w Braniewie – będzie odprawiona Msza Święta, po której ks. Dawid Szczepkowski poprowadzi modlitwę o uzdrowienie. Na tę modlitwę zaprasza Odnowa w Duchu Świętym
z opiekunem ojcem Janem Kwietniem. Bliższe informacje na plakacie.

7. Również środę (7 VI) o godz. 17.30 – w naszym kościele – Msza Święta w intencji dzieci poczętych i podejmujących duchową adopcję. Po tej Mszy odbędzie się spotkanie apostolstwa Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

8. W czwartek (8 VI) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.30, 10.00 i 17.30. W tym roku uroczysta SUMA dla całego miasta odprawiona zostanie w naszym kościele o godz. 10.00. Po tej Mszy z naszego kościoła wyruszy wspólna braniewska PROCESJA BOŻEGO CIAŁA. Zakończenie procesji nastąpi przy sanktuarium Krzyża Świętego. Zachęcamy, aby wielu parafian czynnie włączyło się w procesję. Prosimy o zbieranie kwiatków do sypania i przynoszenie ich do naszego kościoła.
W Boże Ciało – Kancelaria Parafialna NIECZYNNA.
Przez Oktawę Bożego Ciała – procesje Eucharystyczne wokół naszego kościoła – codziennie na zakończenie wieczornej Mszy. Zachęcamy do udziału!

9. W sobotę (10 VI) o godz. 17.00 w Domu Parafialnym (ul. Konarskiego 1) rozpocznie się kolejna edycja Kursu Przedmałżeńskiego. Zapraszamy do udziału w naukach wszystkich zainteresowanych narzeczonych.

10. Caritas we Fromborku zaprasza osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności do uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez Warsztaty Terapii Zajęciowe. Zajęcia odbywają się we Fromborku od poniedziałku do piątku. Caritas zapewnia: transport, wyżywienie, opiekę instruktorów, terapeutów, rehabilitantów, psychologa. Szczegółowe informacje na plakatach, ulotkach i w internecie.

11. Za tydzień druga niedziela miesiąca – w naszej parafii – taca remontowo-grzewcza.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

                             
Kreator stron internetowych - przetestuj