XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

26  czerwca  2022 r.

.


1. Dziś we wszystkich parafiach odbywają się zbiórki na Stolicę Apostolską – tzw. Świętopietrze. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego. Ofiarą składaną do puszki w przedsionku kościoła można wesprzeć te papieskie inicjatywy.


2.
Nabożeństwa czerwcowe – do czwartku włącznie – codziennie o godz. 17.00.


3. W poniedziałek (27 VI) – Nabożeństwo Gietrzwałdzkie o godz. 18.00.


4. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

Sabina Iza Kasperowicz, panna z Braniewa, parafia tutejsza
Bartłomiej Chodkiewicz, kawaler z Bemowizny, parafia w Szylenach
Zapowiedź 3


5. W środę (29 VI) – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na uroczyste Msze Święte z kazaniami do naszego kościoła o godz.: 7.30, 10.00 i 17.30.


6. Czwartek (30 VI) to ostatni dzień miesiąca. O godz. 17.30 odprawimy Miesięczną Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, a po niej – wypominkową Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kartki z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych wrzucamy do wystawionej skrzynki.


7. W tym tygodniu przypadają I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca.
Piątek (1 VII): Spowiedź pierwszopiątkowa – przed każdą Mszą Świętą.
Nabożeństwo pierwszopiątkowe – o godz. 17.15.
Sobota (2 VII): Nabożeństwo pierwszosobotnie – po Mszy porannej.
Niedziela (3 VII): Adoracja Najśw. Sakr. – pomiędzy Mszami przedpołudniowymi.
Spotkanie formacyjne Żywego Różańca – po Mszy o godz. 12.30.
W lipcu i sierpniu w pierwsze piątki miesiąca nie będzie planowych odwiedzin chorych. W nagłych przypadkach i przy indywidualnym pragnieniu zawsze można zgłaszać potrzebę posługi sakramentalnej chorym.


8. Do czasu reformy kalendarza liturgicznego po Soborze Watykańskim II w dniu 1 lipca obchodzona była uroczystość Najdroższej Krwi Chrystusa (obecnie złączona z uroczystością Najświętszego Ciała Chrystusa, zwaną popularnie Bożym Ciałem). W naszej parafii od ponad 2 lat istnieje Wspólnota Krwi Chrystusa. Tym razem 1 lipca przypada w pierwszy piątek miesiąca (dzień spotkań formacyjnych tej wspólnoty). W związku z tym chcemy zaproponować tego dnia rozszerzone nabożeństwo adoracyjne prowadzone przez członków wspólnoty. Zapraszamy wszystkich chętnych w piątek (1 VII) o godz. 18.15 na Wieczór Uwielbienia ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa.


9. Zachęcamy do udziału w pieszych pielgrzymkach: do Gietrzwałdu, do Ostrej Bramy, na Jasną Górę. Szczegóły – na wywieszonych plakatach.


10. W lipcu i sierpniu Kancelaria Parafialna czynna we wtorki i czwartki po południu (w godz.: 15.00 – 17.00) oraz w soboty przed południem (w godz.: 9.00 – 12.00).


11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
           
Kreator stron internetowych - przetestuj