II  NIEDZIELA  ADWENTU

4  grudnia  2022 r.

.


1. Miesięczne sprawozdanie finansowo-remontowe:
Fundusze z przeniesienia:                                   + 57.100 zł
Taca remontowa-grzewcza – listopad 2022:        +  6.200 zł
Pozostałe ofiary na kościół:                                  +    200 zł
KOSZTY kościelne – listopad 2022:                     – 1.700 zł
Na inwestycje i ogrzewanie kościoła pozostaje:    61.800 zł
Trwa renowacja XVI-wiecznego krzyża oraz historycznej ambony. Konserwacja tych zabytków powinna zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.
Na usuwanie skutków pożaru kościoła w Nowej Pasłęce zebraliśmy 2.500 zł.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie! Bóg zapłać!

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – NIEDZIELA ADORACYJNA. Zachęcamy do indywidualnego adorowania Najświętszego Sakramentu oraz zapraszamy do udziału w Wieczorze Uwielbienia (godz. 18.30).

3. Dzisiaj – pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” – obchodzony jest w Kościele w Polsce XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu ze świątyni odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.
W naszej parafii można nabywać poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas. Opłatki – ofiara dobrowolna. Świece, które są wsparciem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w cenie: mała – 10 zł, duża – 20 zł.
W przedsionku kościoła od młodzieży z naszej parafii możemy nabyć świąteczne kartki pocztowe i kalendarze na 2023 rok. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz młodzieżowy i fundusz ministrancki.
Caritas z Fromborka przed kościołem wystawia stoisko z ozdobami bożonarodzeniowymi. Uzyskany dochód przekazany będzie na pomoc podopiecznym Caritas.

4. Zapraszamy na RORATY (Msze Święte w Adwencie, ku czci NMP, sprawowane przed świtem), które odprawiamy w naszym kościele w dni powszednie o godz. 7.00.
Poniedziałek, środa, piątek – Roraty z kazaniem dla dzieci.
Wtorek, czwartek, sobota – Roraty z kazaniem dla dorosłych i młodzieży.
Przed Roratami o godz. 6.30 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
Przez cały Adwent możemy przynosić dary na świąteczne wsparcie ubogich. Ofiarowane produkty składamy do kosza wystawionego w przedsionku kościoła.

5. W środę (7 XII) – Wspomnienie św. Ambrożego.

6. W czwartek (8 XII) – UROCZYSTOŚĆ Niepokalanego Poczęcia NMP. Uroczyste Msze Święte z kazaniami o godz.: 7.00, 10.00, 17.30.
Tego dnia od godz. 11.00 do godz. 13.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu (w tym czasie zawiera się Godzina Łaski).
W tę uroczystość podczas Mszy wieczornej rozpoczniemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Chętni do podjęcia Duchowej Adopcji wypełniają deklaracje, które wyłożone są na bocznych ołtarzach. Wypełnione deklaracje przynosimy ze sobą w czwartek na Mszę Świętą o godz. 17.30. Zachęcamy do tego zaangażowania!

7. W sobotę (10 XII) nasza Wspólnota Krwi Chrystusa będzie przeżywała Dzień Skupienia. Od godz. 15.00 zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Będzie to czas wspólnej modlitwy, słuchania konferencji, rozważań oraz Adoracji w ciszy. Zakończeniem będzie wieczorna Msza z kazaniem. Program Dnia Skupienia znajdziemy w spisie nabożeństw
i intencji mszalnych.

8. Za tydzień druga niedziela miesiąca – w naszej parafii – taca remontowo-grzewcza.

9. W przyszłą niedzielę (11 XII) rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je o. Wiesław Bajor – Redemptorysta. Program Parafialnych Rekolekcji Adwentowych znajduje się w gazetce parafialnej. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. W następny piątek (16 XII) w seminarium w Olsztynie odbędzie się czuwanie młodzieżowe SOS, a w następną sobotę (17 XII) u sióstr Katarzynek w Braniewie – czuwanie adwentowe. Bliższe informacje u księdza wikariusza i na plakatach.
           
Kreator stron internetowych - przetestuj